18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy się wysmażą

Nadciąga piekielny upał. Padną rekordy

Wojciech Kozicki
10.06.2021  13:40
Prognoza pogody. Najpierw ochłodzenie, a później afrykańskie lato
Prognoza pogody. Najpierw ochłodzenie, a później afrykańskie lato Fot: Value Stock Images/East News

Kiedy początek lata? Okazuje się, że niedługo Polacy zatęsknią jeszcze za mroźną zimą. Prognozy pogody wskazują, że nadciągają do naszej kraju PIEKIELNE UPAŁY. Czy afrykański żar może stanowić zagrożenie?

Lato nadciąga, a z nim afrykański żar i potworne upały. Wkrótce w Polsce termometry mogą pokazać nawet 40 stopni Celsjusza, a synoptycy spodziewają się nawet 36 stopni w cieniu. Przedsmak gorącego lata poczujemy już w najbliższy piątek, gdy na termometrach zobaczymy między 22 st. w cieniu na wschodzie kraju do 27 na zachodzie.

Prognoza pogody. Kiedy upały i jakie będzie lato?

Zanim jednak zaczniemy się topić i smażyć, w weekend czeka nas jednak mała niespodzianka w postaci lekkiego ochłodzenia, ponieważ na południowy wschód przez kraj przewędruje front atmosferyczny niosąc chłodne morskie powietrze. W sobotę temperatura spadnie do ok. 20 st. C., a w niedzielę ok. 14 - 18 stopni.

Jednak okres ochłodzenia nie potrwa długo. Po kilku dniach temperatura znów poszybuje w górę. Jak prognozuje Tomasz Leszczyński, od środy 16 czerwca co najmniej na 4-5 dni nad Polską otworzą się bramy do napływu gorących mas powietrza z Afryki. Przed nami zatem kilkudniowa fala upałów. Do Polski nadciągną prawdziwe upały – pisze Wirtualna Polska.

Pod koniec przyszłego tygodnia temperatura srogo przekroczony na termometrach 30 kresek, a szczególnie gorąco będzie w zachodniej części Polski. Kumulacja i apogeum ma nastąpić 18 czerwca.

Pojawiła się również długoterminowa prognoza pogody, która przewiduje, że wyjątkowo upalny będzie pierwszy miesiąc wakacji. Prognozowane są jednocześnie silne i niebezpieczne burze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej