18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Huknie, trzaśnie, nikt nie zaśnie

Pogoda w środę, deszcz i wiatr na ochłodę

Wojciech Kozicki
26.05.2021  08:03
Prognoza pogody w środę. Burze, ulewy, wiatr
Prognoza pogody w środę. Burze, ulewy, wiatr Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS

"Wichry i burze..." zaczęliśmy śpiewać razem z Beatą Kozidrak, patrząc na środową prognozę pogody. Sądziliście, że to już ostateczny koniec wiosny i początek lata? Pogoda w środę może sprawić jednak nieprzyjemne niespodzianki. Deszcz i ochłodzenie mogą pokrzyżować Polakom ich plany na środę.

Prognoza pogody na środę 26 kwietnia to niezbyt dobre informacje. Chociaż może być nieco lepiej, niż we wtorek, to jednak szału nie ma. Słońca nie zabraknie, ale lepiej przygotować się na ochłodzenie, burze i intensywne opady deszczu.

Pogoda w środę. Wichry i burze

Synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak w rozmowie z PAP prognozuje, że w środę w Polsce spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Będzie chłodno. Jak zapowiada Radio ZET, „słońce przeplatać się będzie z chmurami, okresami padać będzie przelotny deszcz, a miejscami nawet zagrzmi”. W czasie burz możliwy jest porywisty wiatr „mogący powodować uczucie chłodu”.

IMGW prognozuje, że w środę najlepsza pogoda będzie na południowym wschodzie kraju, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad resztą kraju zdecydowanie więcej chmur. Jeśli chodzi o temperaturę, to na termometrach zobaczymy 13-20 stopni Celsjusza. Kiedy w takim razie wreszcie nadejdzie początek lata?

Wystąpią też przelotne opady deszczu i burze. W czasie opadów może spaść do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 70 km/h. "Zwłaszcza na krańcach zachodnich niewykluczone są opady gradu – zapowiada Kamil Walczak. (Radio ZET)

Czytaj także
Przeczytaj więcej