18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda grozy

Przed nami FALA UPAŁÓW?! Nawet 30 stopni Celsjusza

04.05.2022  13:44
IMGW zapowiada pierwszą falę upałów
IMGW zapowiada pierwszą falę upałów Fot: Cherries/Shutterstock

W przyszłym tygodniu może być nawet 30 stopni Celsjusza! Przed nami naprawdę kosmiczna fala upałów, która będzie odpowiadała za powiew lata.

Jak zapewnia IMGW - w przyszłym tygodniu powitamy pierwszą w tym roku falę upałów. Zamiast śniegu i mrozu czekają nas bardzo wysokie temperatury i wakacyjny klimat. Czy to już czas, by się radować?

Stopniowo ocieplać zacznie się od soboty. Na początku kolejnego tygodnia na zachodzie Polski termometry mogą pokazać około 24-25 stopni Celsjusza. W tym czasie na wschodzie będzie 19 stopni, a w centralnej Polsce 21-22 stopnie Celsjusza. Witamy lato?

IMGW zapowiada pierwszą falę upałów

W środę natomiast termometry na Dolnym Śląsku mogą pokazać już 27-28 stopni Celsjusza, a w piątek w tej części Polski oraz w centrum kraju temperatura może przekroczyć 30 stopni. Na Podlasiu termometry mogą pokazać od 23 do 26, a na Lubelszczyźnie 29 stopni Celsjusza. Robi się naprawdę imponująco.

Do tej pory żyliśmy raczej w lęku przed powrotem zimy, dlatego taki obrót sprawy ucieszy osoby ciepłolubne. W połowie maja, który ma być znacznie cieplejszy niż kwiecień, poczujemy prawdziwy powiew upałów.

Nie zapominajmy jednak, że to wciąż wiosna. Nocami aż do czwartku mogą nas spotykać przymrozki. 

Czytaj także