18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chowajcie się! Idą zabójcze temperatury

REKORDOWY UPAŁ W NIEDZIELĘ. Będzie nawet 37 STOPNI W CIENIU

20.06.2021  09:31
Zabójcze upały w Polsce. W niedziele nawet 37 stopni Celsjusza
Zabójcze upały w Polsce. W niedziele nawet 37 stopni Celsjusza Fot: IMGW/Printscreem

To już nie są żarty. W niedzielę nad Polskę nadciągną zabójcze upały. Dla własnego bezpieczeństwa nie wystawiajcie się dziś na słońce, będzie nawet do 37 stopni Celsjusza!

Ostatnie dni w Polsce upływają pod znakiem bardzo wysokich temperatur i ostrego, piekącego wręcz słońca. W niedzielę 20 czerwca aura przejdzie samą siebie. Szykujcie się na wybitnie gorący dzień. Niektórzy mogą zmagać się dziś z wielkimi problemami.

Już ranek w niedzielę przynosi nam temperatury ponad 20 stopni Celsjusza, miejscami do godziny 11 rano odnotujemy do 30 stopni. Później będzie jeszcze gorzej. Czekają nas upały nawet 37 stopni Celsjusza… w cieniu!

Upał w Polsce. Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia przed upałami dla Polski. Niemal w całym kraju obowiązują alerty podwyższonego, drugiego stopnia. Prognozowany jest upał nawet do 32-34 stopni Celsjusza w cieniu!

Wyjątek stanowią wschód i zachód kraju. W województwach lubelskim i podkarpackim, a także w wysuniętej na wschód części mazowieckiego, IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tu temperatury maksymalne osiągnąć mają do 31-32 stopni.

Najgorzej w niedzielę będzie na Zachodzie. Tam IMGW zapowiada zabójcze temperatury nawet do 35-37 stopni Celsjusza w cieniu.

Burze w niedzielę

Co ważne, w ciągu dnia w całej Polsce próżno szukać na niebie chmur, które choć na chwilę mogłyby przynieść ukojenie. Będzie też niemal bezwietrznie.

Dopiero po południu na wschodzie, północnym wschodzie, na zachodzie i w Karpatach pojawią się chmury i deszcz oraz burze. W czasie burz wiatr może wiać w porywach do 65 km/godz.

Zabójcze upały w Polsce

Czytaj także
Przeczytaj więcej