18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodowe anomalie

Rekord ciepła w lutym. Zamiast wiosny przyjdzie... LATO?!

24.02.2021  12:20
Prognoza pogody na luty
Prognoza pogody na luty Fot: SKphotographer/Shutterstock

Rekord ciepła padnie już w lutym. Kiedy wszyscy powoli nastawialiśmy się na wiosnę, okazuje się, że za naszymi oknami niepodzielne zapanuje... lato! Jeśli to nie jest dowód na ocieplenie klimatu, to już naprawdę łapiemy się za głowy.

Rekord ciepła w lutym! Dopiero co zmagaliśmy się z koszmarnymi mrozami i Bestią ze Wschodu, a tu już nas dopadła nie tylko wiosna, ale wręcz... LATO. Temperatury za oknami są od kilku dni nadspodziewanie wysokie.

Już dzisiaj w całym kraju zapanuje jeszcze większe ocieplenie. Zdecydowanie najwyższe temperatury odnotują mieszkańcy Dolnego Śląska. Tam termometry mogą pokazać nawet 20 st. C. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie - w Suwałkach - ok. 7 st. C.

Lato już w lutym?! Wielkie ocieplenie

Dwucyfrowe temperatury ogarną całą Polskę, dlatego mamy się z czego cieszyć. Jedynym przykrym zjawiskiem, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć, będą mgły, które mogą utrzymywać się miejscami do południa.

W większości kraju będzie jednak bezchmurnie, pogodnie i ciepło. Po tak ciepłym środku tygodnia może nadejść jeszcze jedno rozczarowanie - w weekend synoptycy spodziewają się wyraźnego ochłodzenia, chociaż termometry wciąż będą pokazywać wartości powyżej zera.

Ostatecznie, takie nagłe ocieplenie może powodować gwałtowne roztopy w tych częściach Polski, w których zalega duża pokrywa śnieżna. IMGW prognozuje ponadto, że w piątek nad Polską pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu mogące spotęgować topnienie śniegu.

Uważajcie na siebie w tym wilgotnym okresie roku!

Czytaj także
Przeczytaj więcej