18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

diabelska pogoda

Wrota piekieł rozwarły się w Polsce! Dziś upał do 40 stopni!

21.07.2022  09:02
Dziś będzie piekielnie gorąco!
Dziś będzie piekielnie gorąco! Fot: Shutterstock

Fala potężnych upałów dotarła do Polski. W czwartek na zachodzie kraju nawet blisko 40 stopni Celsjusza. Po południu i wieczorem możliwe burze.

Lubicie upały? Wkrótce możecie je znienawidzić. Przed nami kolejna fala rekordowych temperatur. Na zachodzie kraju już o godzinie ósmej rano termometry wskazywały blisko 30 stopni Celsjusza. Co będzie, gdy słońce zawiśnie wysoko na niebie i będzie grzało najmocniej?

Prognozy dla Polski na czwartek 21 lipca są dość przerażające. Upał ogarnie cały kraj, a temperatury wystrzelą szaleńczo. W najgorętszych momentach dnia słupki termometrów wskażą nawet 38, a miejscami do 40 stopni Celsjusza!

Pogoda w czwartek

Zabójcze upały w czwartek

Najgoręcej w czwartek będzie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Jak donosi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak, temperatury na zachodzie i południowym zachodzie kraju sięgną 38 stopni w cieniu, miejscami nawet więcej. To oznacza, że w słońcu będzie piekielnie gorąco, grubo powyżej 40 stopni!

Szukacie wytchnienia? dziś nie znajdziecie go ani w górach, ani nad zimnym polskim morzem, ani na biegunie chłodu - Suwalszczyźnie. Na północnym wschodzie Polski będzie dziś wprawdzie najchłodniej, jednak i tam zapanuje upał - około 28-30 stopni.

Gorąca noc w Polsce

Upał może być ciężki do zniesienia, tym bardziej, że na niebie zabraknie chmur, nie możemy też liczyć na ochłodę niesioną przez wiatr. Z niebezpiecznego żaru mamy za to szansę przejść w niebezpieczne burze, które mogą rozwijać się w Polsce po południu i wieczorem.

Burze, które wkroczą po południu i pod wieczór nad zachodnią Polskę w nocy z czwartku na piątek będą wędrować w głąb kraju do centrum. Mogą im towarzyszyć opady deszczu do 15 l/m kw., lokalnie do 20 l/m kw., zwłaszcza na północy kraju - na Pomorzu, na Wybrzeżu. Porywy wiatru w burzach mogą sięgać 70-75 km/h

- przekazał synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Co ważne, większego wytchnienia nie przyniesie też noc. W większości kraju utrzymywać się będą temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza, miejscami nawet ponad 25! Dopiero nad ranem zrobi się nieco chłodniej, ale na krótko. Po wschodzie słońca temperatury znów zaczną ostro szybować w górę. Piątek będzie kolejnym bardzo upalnym dniem w Polsce.

logo Tu się dzieje