18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodowy armagedon

Zima grozy. Mieszkania skute lodem, - 50 stopni dramatu

01.03.2021  22:04
Zima, pogoda
Zima, pogoda Fot: Scherbinator/Shutterstock

Rosja nie raz zmagała się z rekordowo niskimi temperaturami. Nie inaczej jest teraz - w powietrzu wisi - 50 stopni Celsjusza, nawet mieszkania są skute lodem. Ludzie nie mają gdzie schronić się przed trzaskającym mrozem.

Rosja ma o wiele bardziej srogi klimat niż Polska. Mieszkańcy tego kraju mogą się o tym przekonać zwłaszcza zimą, kiedy walczą z wybitnie niskimi temperaturami. W ostatnim czasie w niektórych regionach trwa najprawdziwszy armagedon pogodowy. 

Konkretnie to mieszkańcy należącej do Rosji Republiki Komi w północno-wschodniej europejskiej części kraju od dłuższego czasu zmagają się z potężną zimą. Nie mają nawet gdzie schronić się przed mrozem - zamarza bowiem dosłownie wszystko.

Rosja: Zima grozy skuwa wszystko lodem

Największe i przerażające mrozy dają się we znaki zwłaszcza w okolicach miasta Workuta. Pogoda jest tam ekstremalna, a temperatury sięgają niekiedy nawet -50 st. Celsjusza. Nawet mieszkania tubylców pokryte są lodem i śniegiem.

Zima w Republice Komi wdziera się we wszelkie zakamarki. W oknach i drzwiach mieszkań od wewnątrz wiszą ogromne sople, a podłogi, meble i elementy wyposażenia pokryte są nawet kilkucentymetrową warstwą białego puchu. Co prawda tak dzieje się w opuszczonych budynkach z 2013 roku, ale i tak widok musi być zaiste przerażający.

W Republice Komi panują nie tylko trudne warunki pogodowe, ale i sytuacja ekonomiczna zdecydowanie nie jest najlepsza. Z tej przyczyny mieszkańcy od lat decydują się na emigrację - w celu znalezienia, chociażby źródła utrzymania. Bezrobocie panujące w tej lokalizacji jest równie przerażające, jak apokaliptyczna zima. 

Do właśnie domy osób, które wyjechały z Republiki Komi, zamieniają się w najprawdziwsze lodowe królestwa. Miejmy nadzieję, że polskie tereny nigdy tak nie skończą...

Czytaj także
Przeczytaj więcej