18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niespodzianka

SAHARYJSKIE UPAŁY W MAJÓWKĘ. Nadciąga piekielny skwar

19.04.2021  16:29
Saharyjskie upały w majówkę. Nadciąga lato
Saharyjskie upały w majówkę. Nadciąga lato Fot: SUNG YOON JO/Shutterstock

Po ostatnich szaleństwach pogodowych wszystko jest możliwe. Zanim skończy się miesiąc, przyjdą jeszcze przymrozki i śnieg, ale później... Już w majówkę Polskę zaleją prawdziwe upały.

Ochłodzenie, a później nagły wybuch lata. Najbliższe dni przyniosą nam pogodowy rollercoaster (znowu) i koszmarne skoki temperatur. Po cieplutkim i słonecznym (przynajmniej w części kraju) początku tygodnia, przyjdzie kilkudniowe ochłodzenie z opadami deszczu, a później majówka. A w majówkę czeka nas piękna niespodzianka.

Synoptycy twierdzą, że początek maja zrówna wiosnę z latem. Z ich modeli wynika, że na początku miesiąca nad Polskę nadciągnąć mogą upały nawet do 30 stopni Celsjusza! Zrobi się gorąco.

Pogoda na majówkę. Będzie upalnie

Pierwsze zwiastuny mocnego ocieplenia mają pojawić się w tygodniu poprzedzającym majówkę, około 28 kwietnia. Wtedy na termometrach w Polsce odnotujemy wartości w okolicach 15 stopni Celsjusza. Z każdym kolejnym dniem będzie tylko cieplej, a weekend i przywita nas już względnym gorącem.

Pierwszego maja na termometrach zobaczymy nawet ponad 25 stopni Celsjusza! Ciepło wkraczać będzie do naszego kraju od południa - to napływające znad Afryki masy gorącego powietrza, które szczęśliwie zawędrują aż do kraju nad Wisłą

Jak przewidują meteorolodzy, początek maja upały przyniesie dla calutkiej Europy. Miesiąc zaczniemy na kontynencie z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. I tu uwaga! W Polsce możliwe są gwałtowne burze - wstępnie zapowiadane są głównie na północnym wschodzie kraju.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze