18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat się kończy

ŚNIEG W LIPCU! Pogodokalipsa ogarnęła Polskę?

11.07.2022  10:05
Pogoda w lipcu zupełnie oszalała
Pogoda w lipcu zupełnie oszalała Fot: Kichigin/Shutterstock

W lipcu w Polsce na poważnie powiało chłodem! Wszyscy zmagamy się z naprawdę poważnymi zawirowaniami pogodowymi. Aktualnie... pada nawet śnieg! Tego latem nie pamiętają najstarsi górale.

Pogoda funduje nam w tym roku najprawdziwszy rollercoaster. Na samym początku lipca zmagaliśmy się z ponad 30-stopniowymi upałami, a teraz mamy nawet... śnieg! Takiego wahania nie zniosą nawet najdzielniejsze organizmy.

Całe lato wielu Polaków zmaga się z przeziębieniami, a to wszystko przez wielkie wahania temperatur. Nie ma ludzi, którzy pozostają na nie obojętni. Nie da się też ukryć, że kiedy w lato pada śnieg to wiedzieć należy, że coś się dzieje.

Pogoda w lipcu zupełnie oszalała

Początek tego tygodnia też nie zwiastuje niczego dobrego i wiedzą o tym doskonale regularnie ostrzegający nas synoptycy z IMGW. W pogodzie pojawią się takie nieprzyjemne zjawiska, jak: burze, grad i wspomniane już, szokujące, opady śniegu.

Według ostrzeżeń pierwszego stopnia, burze z gradem mogą zaatakować na terenie województw: pomorskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Zimowe akcenty w postaci śniegu pojawią się natomiast głównie w górach.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, za wyjątkiem zachodnich krańców kraju wystąpią także burze, lokalnie możliwy grad. W szczytowych partiach Tatr opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm

- podają synoptycy IMGW.

"Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, na Podhalu około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 80 km/h" - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 11 lipca.

Współczujemy wszystkim, którzy liczyli na gorący urlop w tym roku.