18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha

SPADŁ ŚNIEG W POLSCE! Astronomiczne lato, a zrobiło się biało

21.09.2021  07:37
W Polsce spadł śnieg
W Polsce spadł śnieg Fot: Shutterstock/ WAYHOME studio

Hu hu ha, zima zła? Ostatni dzień astronomicznego lata, a tu śnieg! W nocy z poniedziałku na wtorek w Polsce sypnęło białym puchem.

Trwa jeszcze astronomiczne lato, a tu zima. Polska Agencja Prasowa donosi, że w nocy z poniedziałku na wtorek pojawił się w kraju śnieg. Fakt, wcześniej biały puch mogliśmy zobaczyć na najwyższych górskich szczytach, jednak nie w takim natężeniu.

I tym razem śniegiem sypnęło w Tatrach, tym razem jednak białe góry obserwować można było z Zakopanego. Po kilku dniach szare niebo przejaśniło się, odkrywając malownicze szczyty. Śniegiem pokrył się między innymi Giewont, Kasprowy Wierch i Świnica.

Oblodzone szlaki w Tatrach

Temperatura w Tatrach już teraz spada nocami poniżej zera, więc śnieg nie powinien nikogo dziwić. Tym bardziej, że ostatnie dni przyniosły potężne ochłodzenie i nocne temperatury bliskie zera w całym kraju.

Tymczasem turyści powinni dobrze przygotować się do górskich wędrówek. Białe szczyty zachęcają, pogoda się poprawiła, ale szlaki są oblodzone. Bez umiejętności i odpowiedniego sprzętu polecamy zostać raczej na Krupówkach, niż zapuszczać się w wyższe partie Tatr.

Czytaj także
Przeczytaj więcej