Burzowe piekło poharata Europę

Sabina to początek. Nadciąga METEO CHŁOSTA

Wojciech Kozicki
10.02.2020  14:39
Sabina to przedsionek piekła, pogoda dopiero zada morderczy nokaut
Sabina to przedsionek piekła, pogoda dopiero zada morderczy nokaut Fot: Twitter/Russell Howarth

Orkan Sabina, znany także jako burza Ciara, nadal katuje Europę, powodując zniszczenia i ofiary śmiertelne w Polsce. Tymczasem Wielkie Brytania jeszcze nie odetchnęła po pogodowym nokaucie, a już musi szykować się na kolejną meteo chłostę.

Destrukcja, jatka, masakra i koszmar - tak najkrócej można opisać burzę Ciara, która w weekend zdruzgotała Wielką Brytanię. Jak pisze „Metro”, ponad 20 tys. gospodarstw domowych zostało odciętych od prądu, a w poniedziałek UK Power Networks przyznało, że awarii nie udało się jeszcze usunąć w 18 tys. domostw.

Ciara w Wielkiej Brytanii - kataklizm i zniszczenie!

Wiele miejsc zostało zalanych przez opady deszczu, w niektórych regionach rozpętały się wściekłe śnieżyce i napadało nawet 20 centymetrów śniegu. Brytyjskie służby podały, że w dobę spadło więcej deszczu niż zazwyczaj pada przez cały miesiąc!

Podtopienia i silny wiatr spowodowały problemy z transportem, wiele lotów zostało odwołanych, a pociągi i przeprawy promowe nie kursują zgodnie z planem. Na drogach leżą powalone drzewa, dachy i fragmenty zniszczonych budynków.

W Niemczech Ciara zaatakowała już jako orkan Sabina i rozpętało się pogodowe piekło. Morderczy wiatr porywał ludzi! Kataklizm dotarł także do Polski i nie da nam spokoju jeszcze przez kilka dni. IMGW wydało alerty pogodowe trzeciego stopnia, a więc najwyższe w skali!

Wielka Brytania nie odpocznie po uderzeniu żywiołu. Nad kraj nadpływają potężne masy powietrza, które przyniosą ze sobą zabójczy niż i należy w tym regionie Europy spodziewać się kolejnych burz. Obowiązuje tam nadal żółty alert pogodowy ze względu na silny wiatr. Znowu spodziewane są ulewy, grad i śnieżne zamiecie.

To, że Ciara powoli się uspokaja, nie oznacza, że prognoza pogody przyniesie dobre wiadomości. Nadal będzie niespokojnie. Nadciągają kolejne masy zimnego powietrza, więc czeka nas tez spadek temperatury. W północnej części kraju sypnie śniegiem – zapowiada meteorolog Alex Burkill.

Express.co.uk podaje, że nad Europę może nadciągnąć pogodowy horror, a Ciara to dopiero przedsionek piekła. Meteorolodzy biją na alarm, bo nad Atlantykiem już formuje się 5 morderczych burz, które lada moment wraz z masami chłodnego powietrze staranują Stary kontynent.

Czytaj także