18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima zła

Silny mróz złapie Polskę w szpony. Weekendowe alerty

06.02.2021  17:31
Prognoza pogody w Polsce
Prognoza pogody w Polsce Fot: Pepgooner/Shutterstock

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest optymistyczna. Silny mróz złapie Polskę w swoje szpony - IMGW wydało specjalne alerty na weekendowy czas. Przede wszystkim północ kraju jest narażona na trudne momenty pogodowe. W tej lokalizacji ostrzeżenia obowiązują aż do poniedziałku. 

Prognoza pogody w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się, że kiedy już powoli witaliśmy wiosnę, w nasze progi zakradła się ponownie zima. W weekend cały kraj ścisną tęgie mrozy, a w niektórych lokalizacjach taka sytuacja utrzyma się do poniedziałku.

IMGW na ten moment wydało alerty pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Ostry spadek temperatury powietrza najmocniej odczuwalny będzie nocami i o poranku. Najbardziej srogi atak zimy czeka mieszkańców województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Prognoza pogody w Polsce. Sroga zima już tu jest

W wymienionych województwach mróz sięgnie około -10 stopni C. Z kolei temperatura maksymalna w dzień wyniesie na Suwalszczyźnie, czyli polskim biegunie zimna, od -12 do -9 st. C. Chwilami termometry mogą wskazywać nawet groźne dla życia i zdrowia -23 stopnie C.

Miejmy nadzieję, że temperatura po weekendzie będzie już dla nas łaskawsza. Poza skrajnym zimnem nie czekają nas przynajmniej śnieżyce, co zdecydowanie jest pocieszające w naszej obecnej sytuacji.

Oby do cieplejszych czasów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze