Nie rozpieszcza nas aura

Silny wiatr będzie bardzo niebezpieczny. Pogoda jak z koszmaru

11.10.2019  07:56
Silny wiatr będzie bardzo niebezpieczny. Pogoda jak z koszmaru
Silny wiatr będzie bardzo niebezpieczny. Pogoda jak z koszmaru Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Nie mamy dobrych informacji. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek i sobotę w Polsce wystąpią silne porywy wiatru - chwilami będzie bardzo niebezpiecznie. 

Synoptycy najpewniej wydadzą alerty pierwszego stopnia, właśnie z uwagi na ten niebezpieczny, silny i porywisty wiatr. Dzisiejszy dzień nie będzie specjalnie miły, pod względem pogodowym.

Silne porywy wiatru i deszcz

Przypominamy, czym jest alert pierwszego stopnia.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej

- czytamy w serwisie pogodynka.pl

Najbardziej niebezpiecznie według IMGW będzie w województwach pomorskim, małopolskim i podkarpackim. 

Na pocieszenie pozostaje nam temperatura, która nie będzie dziś najgorsza. Termometry pokażą nam nawet 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, ale już na Suwalszczyźnie będzie to jedynie 12 stopni Celsjusza.  

Na północy kraju poza wiatrem, będzie jeszcze dość deszczowo. Spadnie tam nawet do 5 litrów wody na metr kwadratowy. 

Ubierzcie się ciepło!

Przeczytaj więcej
Komentarze