18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda grozy

Skrajna spiekota. Środa zgrilluje nas na słońcu

12.08.2020  11:01
Skrajna spiekota. Środa zgrilluje nas na słońcu
Skrajna spiekota. Środa zgrilluje nas na słońcu Fot: VladisChern/Shutterstock

Pogoda jak zwykle nie będzie dla nas łaskawa. W środę w całym kraju dalej panować niepodzielnie będą koszmarne upały. Znikąd pomocy.

Pogoda latem to ciekawe zjawisko. Wszyscy czekają na upały, ale kiedy one nadchodzą, okazuje się, że to wcale nie jest taka przyjemna sprawa. W całej Polsce od wielu dni panują nieznośne zjawiska atmosferyczne.

Ochłodzenia nie widać na horyzoncie. W taką spiekotę musimy szczególnie na siebie uważać - odwodnienie może być śmiertelnie groźne, a o udar cieplny też nie jest trudno. Jeśli nie jest to konieczne, nie wychodźcie dziś na słońce.

Zobacz także

Pogoda z piekła rodem

Dziś termometry pokażą maksymalnie 30 st. Celsjusza. Jedyne pocieszenie to fakt, że gdzieniegdzie mogą popadać deszcze. Nie ma co jednak liczyć na ulewy i ochłodzenie.

Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - tam jedynie 22 st. Celsjusza, a najcieplej w województwie lubuskim. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, głównie z północnego wschodu. 

Na wspomniane opady deszczu możemy liczyć jedynie w Tatrach. Miejmy nadzieję, że w końcu przyjdą nieco mniej słoneczne i gorące dni. Chwila wytchnienia przydałaby się każdemu.

Przeczytaj więcej
Komentarze