18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodomakabra

Skwar śmierci nad Polską. Ogromne, pogodowe zagrożenie

10.08.2020  09:49
Skwar śmierci nad Polską. Ogromne, pogodowe zagrożenie
Skwar śmierci nad Polską. Ogromne, pogodowe zagrożenie Fot: Guenter Albers/Shutterstock

Skwar śmierci wciąż utrzymuje się nad Polską i jak do tej pory nie widać szans na to, by w końcu się ochłodziło. Dzisiaj musimy szczególnie na siebie uważać. Sytuacja jest tak zła, że IMGW wydało ostrzeżenia aż dla ośmiu województw.

Skwar śmierci nieprzerwanie trwa. Od kilku dni upały dają się Polakom mocno we znaki. Pogoda nas nie rozpieszcza, a piękne słońce pali niemiłosiernie i sprawia, że nasze życie i zdrowie bywa zagrożone.

Skwar nie odpuszcza nawet na moment. Gorące są nie tylko poranki i popołudnia, ale również noce - nie mamy gdzie uciekać, ani gdzie się schronić. Z tej przyczyny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla ośmiu województw. 

Skwar śmierci nad Polską

Temperatura wzrośnie dziś do 22-31 stopni Celsjusza. Co więcej, dodatkowe niebezpieczeństwo będą stanowić gwałtowne burze, których siła może być niewyobrażalna.

IMGW ostrzega województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie i opolskie. Temperatura przekroczy tam 30 stopni Celsjusza. 

Podczas upałów należy pamiętać o odpowiednim, niezbędnym do przeżycia nawodnieniu. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne, starajmy się także nie wychodzić na słońce.

Tylko zdrowy rozsądek pomoże nam przetrwać ten trudny, wymagający dzień. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze, a do Polski dotrze w końcu upragnione i wyczekane ochłodzenie.