18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uważajcie!

Ślizgawica grozy. Marznący śnieg i roztopy są niebezpieczne

20.01.2021  11:19
Prognoza pogody w Polsce
Prognoza pogody w Polsce Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ślizgawica grozy spowodowana przez marznące roztopy - taka prognoza pogody zapowiada się na dziś. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez dramatów. Wychodząc na dwór lub wyjeżdżając w trasę - zachowajcie jednak szczególną ostrożność. 

Prognoza pogody na dziś nie jest szczególnie optymistyczna. Synoptycy przewidywali co prawda ogromne ocieplenie, ale ono nie nadeszło. Temperatura powietrza jest faktycznie wyższa niż w ostatnich, mroźnych dniach, ale nie na tyle by śniegi się bez problemu roztopiły.

Prognoza pogody w Polsce

Zamiast tego - pokrywa śnieżna powoli owszem - roztapia się, ale jednocześnie zamarza, tworząc prawdziwą ślizgawicę. Do tego spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. IMGW w związku z tak przedstawiającą się sytuacją wydaje ostrzeżenia przed roztopami w czterech województwach i marznącymi opadami w aż 11. Sytuacja, jak widać, jest bardzo, bardzo poważna. 

Przed marznącymi opadami wydano ostrzeżenia w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, wielkopolskim, pomorskim i wielkopolskim. Z kolei niebezpieczne roztopy rozpoczną się w województwach: pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.  

Poza tym w kraju będzie dość pogodnie. Jak zapowiadają synoptycy TVN Meteo, na Zachodzie kraju będzie całkiem ładnie, ale w pozostałych jego rejonach mają wystąpić opady śniegu (do 1-2 cm), deszczu ze śniegiem oraz tzw. marznącego deszczu. 

Jeśli chodzi o temperaturę to dziś wahać się ona będzie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wygląda więc na to, że po pięknych trzech dniach zimy - czeka nas zupełnie nowa rzeczywistość.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze