18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bomba ciepła

Słupki rtęci szybują w górę. WIOSNA zdobywa cały kraj

22.02.2021  12:37
Wiosna w Polsce
Wiosna w Polsce Fot: Subbotina Anna/Shutterstock

Wiosna powoli zdobywa cały kraj. Słupki rtęci szybują w górę, śnieg się topi, a ludzie stają się podejrzanie weselsi mimo trwającej pandemii koronawirusa. To wszystko pokazuje, że pogoda nam odpuszcza.

Wiosna już tu jest! Wszyscy mamy okazję oglądać szybujące w górę słupki rtęci w naszych termometrach. Jest coraz cieplej, słoneczniej i wszystkim nam pojawia się uśmiech na twarzy. To niezawodny znak, że zima odchodzi.

Do niedawna mieliśmy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny okaże się, że odchodzi pandemia koronawirusa. Niestety, nic bardziej mylnego. Zamiast tego rządzący ogłaszają nowe obostrzenia. Czy mogło być gorzej?

Wiosna zaatakowała Polskę!

Nie mamy wpływu na to, co się dzieje, ale wciąż możemy trzymać się obostrzeń. To powinno pomóc. W każdym razie poza zarazą - w powietrzu wisi wiosna. Po Bestii ze Wschodu i nagłym ataku zimy teraz mamy ogromną zmianę pogodową.

W poniedziałek wiosna uśmiechnie się do nas szeroko. Synoptycy zapowiadają nawet 13 stopni Celsjusza w niektórych regionach kraju. Mamy nadzieję, że wyciągnęliście już lżejsze ubrania. Jeśli nie - to czas najwyższy to uczynić.

W centralnej części Polski temperatura maksymalna będzie wahać się od 5 do 9 stopni, z kolei na wschodzie kraju - od 4 do 8 stopni. Stosunkowo wysokiej temperaturze będzie towarzyszył wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Istna bomba ciepła właśnie wybuchła! Cieszmy się nią, jak najmocniej potrafimy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej