18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaczęło się

Zimniej niż na Antarktydzie. Siarczysty mróz i wszystko zasypane śniegiem

26.11.2019  08:08
Zimniej niż na Antarktydzie. Siarczysty mróz i wszystko zasypane śniegiem
Zimniej niż na Antarktydzie. Siarczysty mróz i wszystko zasypane śniegiem Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Śnieg jest wielką radością wszystkich dzieci i zmorą dorosłych. Jednakże, nawet dla najmłodszych robi się uciążliwy, kiedy towarzyszy mu siarczysty mróz. Aktualnie przekonują się o tym Rosjanie. 

Śnieg zasypał 95 procent kraju. Atak zimy w Rosji jest tak bardzo intensywny, że śmiało można pokusić się o porównanie jej do Antarktydy. Miejscami zaspy mają nawet kilka metrów wysokości, a temperatura spada do... -50 stopni Celsjusza!

Śnieg, siarczysty mróz i lodowe piekło w Rosji

To jest najprawdziwsze lodowe piekło. Jakby tego było mało, Rosjanie żyją w strachu, bowiem to dopiero początek. Prognozy zapowiadają, że najpotężniejsze uderzenie zimy wciąż jest przed nimi.

Śnieg nie zasypał jedynie podnóża Kaukazu oraz czarnomorskiego i kaspijskiego wybrzeża. Reszta kraju znalazła się pod niepodzielną władzą najbardziej srogiej pory roku. 

Tak kosmicznie zimną aurę sprowadził do Rosji wyż. Jakby tego było mało, nad syberyjskimi wsiami unosi się duszący smog pochodzący z nie najlepszej klasy kotłów, rozgrzanych do czerwoności od każdej porze doby. Nic dziwnego - bez tego niechybnie mieszkańcy regionu by zamarzli.

Mamy nadzieję, że nas nie spotka to samo...

Przeczytaj więcej
Komentarze