18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Początek zimy!

Spadł pierwszy śnieg. Jest WIDEO!

Wojciech Kozicki
29.09.2020  12:55
Początek zimy w Karkonoszach - spadł pierwszy śnieg!
Początek zimy w Karkonoszach - spadł pierwszy śnieg! Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kiedy początek zimy? Okazuje się, że już najwyraźniej nadeszła, choć wciąż mamy jesień. Karkonoski Park Narodowy pokazał wideo, na którym widać… pierwszy śnieg w 2020 roku!

Pierwszy śnieg w tym roku już jest! Białe płatki pojawiły się w Karkonoszach, a Karkonoski Park Narodowy pokazał nagranie wideo dokumentujące to niezwykłe wydarzenie. Autorem filmu jest Krzysztof Jezierski.

Kiedy początek zimy? Pierwszy śnieg już spadł!

Okazuje się jednak, że pierwszy opad śniegu w poniedziałek nie jest niespodzianką. Jak przypominają media, pierwszy śnieg miał spaść już w weekend. Prognozowano go w Tatrach i w Zakopanem. Śniegu na Kasprowych Wierchu wciąż jednak nie ma, ale turyści powinni przygotować się na biały puch sypiący z nieba.

W ostatnich latach pierwsze opady śniegu przychodziły wcześniej, nawet na początku września. Jedynie jesienią 2011 roku pierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu spadł później – dopiero 8 października – podaje Polsat News.

Na tym jednak nie koniec śniegu w Karkonoszach. Synoptycy zapowiadają, że obecna pogoda utrzyma się tam przez kilka dni i spodziewane są dalsze opady śniegu. Temperatura będzie wynosiła ok. 0 stopni Celsjusza.

Zima 2020/2021 i pierwszy śnieg w Karkonoszach [WIDEO]

 

Przeczytaj więcej
Komentarze