18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gruchnie mrozem?

Spadnie nawet 7 centymetrów ŚNIEGU. Wielki powrót zimy

08.04.2021  11:30
Zima w środku wiosny
Zima w środku wiosny Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Zima wraca do Polski w wielkim stylu. Gruchnie mrozem i śniegiem - spadnie nawet do 7 centymetrów białego puchu. Czy na taki kwiecień rzeczywiście czekaliśmy?

Zima w środku wiosny? Kiedy człowiek znajduje się w takim klimacie, jak nasz, absolutnie wszystko jest możliwe. Niedługo możemy doświadczyć intensywnych opadów śniegu - zamiast uderzenia ciepła. Synoptycy nie mają wątpliwości.

Prognoza pogody na czwartek 8 kwietnia 2021 roku. Dziś pogoda będzie zbliżona do tej, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach. Prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu

- poinformował PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Zima w środku wiosny. Spadnie ŚNIEG

Termometry będą pokazywać dziś od 4 do 8 st. C. W rejonach podgórskich nadal będzie chłodno - od -1 do 3 st. C. Jakby tego było mało - miejscami mogą pojawić się także burze, nie ma więc wątpliwości, że nie jest to wymarzona, kwietniowa pogoda.

Nadal na południu będzie padał śnieg, tam jutro może dopadać do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju od 1 do 2 cm. W całym kraju cały czas prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu

- poinformował synoptyk.

Czekacie już na nadejście zdecydowanie ciepłych i słonecznych miesięcy?

Czytaj także
Przeczytaj więcej