18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za bydlę! Co za zło!

Super cyklon Amphan. Ewakuacja milionów ludzi

Wojciech Kozicki
19.05.2020  13:30
Super cyklon Ampha to dla wielu ludzi w Indiach będzie koniec świata
Super cyklon Ampha to dla wielu ludzi w Indiach będzie koniec świata Fot: Twitter/Riley Doxsee

Świat zmaga się z koronawirusem i kryzysem gospodarczym, a tymczasem nadciąga inne wielkie ZŁO. Indie i Bangladesz przygotowują się na kataklizm i katastrofę, bo w ten rejon świata lada moment uderzy cyklon Amphan. Szykuje się sroga meto chłosta!

Cyklon Amphan uderzy w Zatokę Bengalską i meteorolodzy nie mają co do tego wątpliwości. Żywioł już teraz jest diabelsko potężny, jednak na razie znajduje się nad wodami Oceanu Indyjskiego i wciąż zbiera siły. Prawdopodobnie lada moment zamieni się w super cyklon. Odnotowano, że prędkość wiatru w ciągu doby wzrosła ze 120 km/h, do prawie 270 km/h! Cyklonowi towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, powodzie i kilkumetrowa fala sztormowa.

Super cyklon Amphan i wielka ewakuacja

Wiatr ten odpowiadał wczoraj 18.05 huraganowi 5 kategorii i jest porównywalny z cyklonem Gonu z 2007 roku, który był najsilniejszym cyklonem tropikalnym zarejestrowanym na północnym Oceanie Indyjskim – ostrzega dobrapogoda24.pl.

Służby przewidują, że lada moment cyklon ruszy na północ i północny wschód. Prawdopodobnie uderzy w kontynent 20 maja i będzie wówczas stanowił zagrożenie życia dla milionów osób.

Jak silny jest Amphan? Obecnie jest to żywioł 5. kategorii w skali Saffira Simpsona. Istnieje nadzieja, że być może nieco osłabnie, gdy zetknie się z lądem i suchym powietrzem. Służby podjęły już jednak decyzję o ewakuacji 5 milionów osób. Pojawia się jednak problem, ponieważ trwa epidemia koronawirusa, a ludzi trzeba umieścić w schronach.

Cyklon spowoduje najgorsze zniszczenia od 1990 r., kiedy nad Zatokę Bengalską pojawił się super cyklon, zabijając 10 tysięcy osób - informuje Onet.pl.

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze