18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciara koszmarna mara!

Kataklizm uderzy w Polskę. Wiatry z piekła!

Wojciech Kozicki
09.02.2020  12:17
Sztorm Ciara już orze Europę - dzisiaj uderzy w Polskę!
Sztorm Ciara już orze Europę - dzisiaj uderzy w Polskę! Fot: Facebook/Daily Mirror

Zachodnia Europa w niebezpieczeństwie, nadciągnął zabójczy kataklizm. Brytyjskie służby meteorologiczne podają, że bezlitosny sztorm Ciara już masakruje kraj i na starym Kontynencie mogą rozegrać się sceny jak z filmu katastroficznego. To także zagrożenie dla Polski!

Sztorm Ciara nadciągnął nad Europę i nie ma litości. Jak podają media, brytyjskie służby meteorologiczne wydały alerty dla całego kraju i zapowiedziały, że wiele gospodarstw domowych może w niedzielę zostać bez prądu. Należy spodziewać się też paraliżu transportowego oraz zjawisk zagrażających życiu.

Najstraszniejsza burza od 7 lat uderzyła w Wielką Brytanię. Przeprawy promowe, pociągi i samoloty są uziemione z powodu sztormu, który atakuje z siłą huraganu. kolejne tereny są zalewane, fale są coraz wyższe i mogą nawet wystąpić tornada - relacjonuje metro.co.uk

Belgia również przygotowuje się na atak żywiołu i ogłoszono tam pomarańczowy alert. Służby planują odwołać zajęcia w szkołach, a nawet zamknąć cmentarze.

W Niemczech prawdopodobnie zmianie ulegną rozkłady pociągów i mogą zostać odwołanie niektóre loty. Kraj szykuje się również na uderzenie orkanu Sabina.

Wiatr w Wielkiej Brytanii może osiągnąć prędkość 130 kilometrów na godzinę, więc służby apelują, by obywatele nie wychodzili z domów. Spodziewane są także ulewy, a deszcz w kilka godzin może przynieść tyle opadów, ile średnio pojawia się w ciągu całego miesiąca. Kataklizm ma opuścić Wielka Brytanię w niedzielę wieczorem.

Polska także jest w niebezpieczeństwie, a IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia. Województwa zachodniopomorskie, dolnośląskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie będą musiały zmierzyć się z bardzo silnym wiatrem.

W dzień na wschodzie, południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Wieczorem na północy miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na południowym wschodzie, około 6°C w centrum do 11°C na północnym zachodzie. Wiatr na wschodzie umiarkowany, na pozostałym obszarze dość silny, od 35 km/h do 40 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru na południu i zachodzie oraz na Pomorzu do 65 km/h. Nad samym morzem, na Przedgórzu Sudeckim i w Tatrach do 80 km/h, w Sudetach do 120 km/h – ostrzega synoptyk IMGW-PIB Ewa Łapińska.

Sztorm Ciara - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze