18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wraca szarość

TOTALNA ZMIANA POGODY W POLSCE. Idzie odwilż

27.12.2021  07:51
Zmiana pogody w Polsce
Zmiana pogody w Polsce Fot: shutterstock

Znów wielkie zmiany w pogodzie. W poniedziałek od zachodu zacznie napływać do Polski cieplejsze powietrze. To koniec mrozu i śniegu - do środy odwilż obejmie cały kraj.

Nowe, niekoniecznie miłe (wszak jest zima, więc musi być zimno) prognozy przedstawia Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptyk twierdzi, że już od pierwszego dnia po świętach w Polsce zacznie się robić cieplej i za zaledwie 2-3 dni po tęgich mrozach i śniegu nic nie zostanie. Ciepłe powietrze napływa do kraju od zachodu, a wraz z nim opady deszczu oraz mgły.

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Lokalnie na południu i zachodzie może wzrosnąć do dużego i tam też możliwe są opady śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza w centrum i na wschodzie kraju do zera na południowym zachodzie. W kotlinach sudeckich możliwe są już temperatury dodatnie. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty

mówi PAP synoptyk IMGW.

Idzie odwilż

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie obejmie już niemal cały kraj, jedynie na północnym wschodzie możliwe jeszcze rozpogodzenia. Tam też możliwe są dalsze opady śniegu. Noc dalej bardzo mroźna - na Pomorzu nawet do -14 stopni, na wschodzie -11, a na południu zaledwie -4. Wtorek przyniesie z kolei pierwsze temperatury dodatnie na zachodzie Polski. Ciepłe powietrze będzie stopniowo przesuwać się w głąb kraju i w środę obejmie już całą Polskę.