18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zimno jak w sercu Jarosława

Spadł śnieg w Polsce. To już początek zimy?

Wojciech Kozicki
19.08.2021  10:05
Spadł śnieg w Tatrach. Czy to już zima w górach?
Spadł śnieg w Tatrach. Czy to już zima w górach? Fot: Karol Porwich/East News

Koniec lata nadchodzi nieubłaganie, a pogoda przestaje nas rozpieszczać. Czy to już początek zimy? W Tatrach spadł właśnie pierwszy śnieg, a turyści publikują zaskakujące nagrania wideo ze szlaku. Jakie warunki panują aktualnie w górach?

Zima w Tatrach nadciąga? W środę, turyści wędrujący górskimi szlakami, ujrzeli pierwszy śnieg. Pochwalili się nagraniami wideo na Facebooku w grupie „Aktualne warunki w górach”. Donoszą też, że znacznie spadła temperatura w Tatrach i „czuć już powiew zimy”. Na Rysach odnotowano -2 stopnie Celsjusza, a na Kasprowym Wierchu -7 stopni Celsjusza.

Śnieg w Tatrach. Jakie warunki i pogoda w górach?

Warunki pogodowe w górach coraz mniej sprzyjają wycieczkom na tatrzańskie szczyty. Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że robi się mgliście i ślisko. Biorąc pod uwagę duży ruch turystyczny, łatwo jest o wypadek na szlaku.

Nie tylko w górach robi się zimno. Jak donosi Radio ZET, znaczące ochłodzenie odnotowano również nad Bałtykiem, gdzie dodatkowo występuje intensywne zachmurzenie, a uczucie zimna wzmaga porywisty wiatr.

W ostatnich dniach w Tatrach spadł pierwszy śnieg. Uwiecznili go na wideo turyści, którzy wspinali się na Granaty - trzywierzchołkowy masyw górski w długiej wschodniej grani Świnicy w polskich Tatrach Wysokich – podaje Radio ZET. 

Pierwszy śnieg w lecie w Tatrach [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej