18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WIDEO jak z filmu katastroficznego

Tornado w Chinach. Apokaliptyczny kataklizm!

Wojciech Kozicki
21.07.2022  14:23
Potężne tornado w Chinach. Kataklizm powoduje ogromne straty i zniszczenia
Potężne tornado w Chinach. Kataklizm powoduje ogromne straty i zniszczenia Fot: YouTube/Unstoppable Weather - screen, LESZEK RUSEK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Chiny nawiedzone przez apokaliptyczny kataklizm. Potężne tornado przetoczyło się przez kraj, powodując ogromne zniszczenia. Pojawiają się informacje o rannych osobach i ofiarach śmiertelnych. Do internetu trafiły nagrania wideo ukazujące siłę chińskiego tornada.

Tornado w Chinach. Żywioł w środę uderzył w region rolniczy i prowincję Jiangsu. Trąba powietrzna przeszła przez kilkanaście wiosek na wschodzie kraju, niszcząc domy i budynki gospodarcze. Jak na razie chińskie służby potwierdziły, że zginęła jedna osoba, a 25 innych zostało rannych. W sumie poszkodowanych zostało ponad 2 tysiące osób. Niestety, liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć.

Trąba powietrzna w Chinach. Tornado jak w filmie katastroficznym

Straty wywołane przez tornado w Chinach są gigantyczne. Jak na razie oszacowano koszt zniszczeń na 65 milionów juanów czyli 9,61 miliona dolarów amerykańskich. Jak podaje ABC News, uszkodzonych zostało ponad 2000 domów.

To jednak nie koniec kłopotów w Chinach, bo kraj w ostatnich tygodniach nawiedzają liczne ulewy i powodzie, a do tego odnotowywane są rekordowo wysokie temperatury.

Najtragiczniejsze tornado w dotychczasowej historii Chin miało miejsce w 2016 roku. Zginęło wówczas 98 osób, a ponad 800 zostało rannych – przypomina Polsat News.

Tornado w Chinach. Potworny kataklizm [WIDEO]

Czytaj także