18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dołożą do pieca

UPAŁY WRACAJĄ! To będzie najgorętszy sierpień w Waszym życiu

31.07.2022  16:58
Nadciąga upalny sierpień
Nadciąga upalny sierpień Fot: SviatlanaLaza/Shutterstock

Macie dość zmiennej pogody? Synoptyk IMGW twierdzi, że w sierpniu aura się ustabilizuje, a miesiąc będzie rekordowo gorący. Fala upałów zacznie się już niebawem.

Ostatni weekend lipca przyniósł bardzo nieprzyjemną niespodziankę Polakom. O ile w sobotę było jeszcze względnie ciepło, to w niedzielę nastała zimnica i szarość, niebo przykryły chmury, polał się deszcz, a temperatury spadły poniżej 20 stopni. Wszyscy nieszczęśliwcy, którzy muszą pracować i marzyli o wolnym, błogim, ciepłym weekendzie, musieli obejść się smakiem.

Lato w Polsce jest krótkie i niestabilne, lipiec zaś króluje w pogodowym miszmaszu. Na szczęście już od poniedziałku zaczyna się dużo spokojniejszy sierpień. Pogoda powinna się w miarę ustabilizować, przyjdą ciepłe noce, a na niebie podziwiać będzie można tzw. spadające gwiazdy.

Nadchodzi upalny sierpień

Czy czeka nas sielanka? Tu znów rozczarowanie - niekoniecznie. Bo choć wrócić ma lato, to dopadnie nas ono z ogromną mocą. Synoptycy zapowiadają, że będzie dużo goręcej, niż w ubiegłych latach. Co wrażliwszych czekają więc prawdziwe tortury.

To będzie kolejny cieplejszy, niż dotychczas to bywało, miesiąc. Czerwiec był ekstremalnie ciepły, lipiec - szczególnie w południowo-zachodniej i zachodniej części kraju był bardzo ciepły, a teraz czeka cieplejszy sierpień 

- zapowiada meteorolog i rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski w rozmowie z PAP.

Już od poniedziałku pogoda na powrót zacznie się zmieniać, będzie robiło się coraz cieplej, aż wybuchnie żar. IMGW zapowiada, że już w pierwszych dniach sierpnia powrócą upały, a miejscami mogą zostać pobite rekordy ciepła. - Według naszych prognoz na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku termometry mogą pokazać nawet 36 st. C. Upalnie będzie również w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie, a także w woj. kujawsko-pomorskim – 35 st. C  - zapowiada Walijewski.

Wedle prognoz IMGW upały w okolicach 30 stopni zaczną się od środy, w kolejnych dniach będą stale narastać. Gorąca aura utrzyma się co najmniej do połowy sierpnia - taki okres przewiduje wstępna prognoza. Grzegorz Walijewski z IMGW twierdzi jednak, że i w drugiej połowie miesiąca czeka nas skwar. Pojawią się też burze.