18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sceny jak z horroru

Potworny atak zimy! Kraj sparaliżowany! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
04.02.2022  15:38
Atak zimy w USA. Film katastroficzny staje się rzeczywistością
Atak zimy w USA. Film katastroficzny staje się rzeczywistością Fot: Cliff Riedinger/EAST NEWS

Potworny atak zimy w USA. Kraj zmaga się z kataklizmem rodem z filmów katastroficznych jak „Pojutrze”. Kolejne loty są odwoływane, a zabójcze śnieżyce paraliżują kraj. Jak na razie odnotowano 3 ofiary śmiertelne, które nie przeżyły amerykańskiej zimokalipsy.

Ostry atak zimy w USA. Kataklizm sieje grozę od Arkansas w Teksasie, Tennessee po część stanu Nowy Jork. Stany Zjednoczone są coraz bardziej sparaliżowane, a linie lotnicze odwołały od 3 lutego już 4700 lotów. Jak podaje Radio ZET, alerty meteorologiczne obejmują obszar zamieszkany przez ponad 100 mln osób w 25 stanach. Temperatura odczuwalna wynosi nawet -20 stopni Celsjusza.

Atak zimy w USA. Pogodowa katastrofa

Najintensywniejsze burze śnieżne atakują obecnie na wschodnim wybrzeże USA. Zaspy mają prawie metr głębokości, a tysiące ludzi zostało pozbawionych prądu. Firma PowerOutage ujawniła, że ponad 200 tysięcy osób zmaga się obecnie z brakiem elektryczności.

National Weather Service (NWS) ostrzega przed piątkowymi opadami śniegu i marznącym deszczem. Co gorsza, w południowe rejony USA są zagrożone błyskawicznymi powodziami, które zdewastują nisko położone rejony. Gubernator Teksasu Greg Abbott bije na alarm, że na drogach występuje oblodzenie jakiego kraj nie widział od kilkudziesięciu lat.

Ostrzeżeniami meteorologicznymi objęto obszar od Teksasu po Nową Anglię (stany: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut). W czwartek (3 lutego) bez prądu było ponad 200 tysięcy odbiorców. Odwołano też kilka tysięcy lotów. Lokalne władze wezwały kierowców do opuszczenia dróg w Dallas, a szkoły w tym mieście i Fort Worth zostały zamknięte do końca tygodnia – pisze radiozet.pl.

USA wciąż podnoszą się po zeszłorocznych zabójczych mrozach, które w tydzień w Teksasie zabiły ponad 200 osób.

Najgorsza sytuacja panuje w północno-wschodniej części kraju, w Illinois, Nowym Jorku, Ohio, Massachusetts, Indianie i Pensylwanii, choć w centralnych stanach (Oklahoma, Kansas) zima również daje się mieszkańcom we znaki. Śnieg pojawił się np. w El Paso w Texasie, czyli w miejscu, gdzie nawet w okresie zimy opady śniegu są bardzo rzadkim widokiem - pisze Wirtualna Polska.