Dzień mokry

Ulewne deszcze, jesienna plucha. Cała Polska spłynie wodą

04.11.2019  07:58
Ulewne deszcze, jesienna plucha. Cała Polska spłynie wodą
Ulewne deszcze, jesienna plucha. Cała Polska spłynie wodą Fot: Maciej Chmiel/East News

Ulewne deszcze, jesienna plucha i dołujący poniedziałek - tak to będzie teraz wyglądało. Niestety, dzisiejszy dzień nie będzie należał do łaskawych. 

Ulewne deszcze zaleją dziś całą Polskę. Niestety, prognoza pogody na dziś nie niesie za sobą dobrych wiadomości. Cały poniedziałek (który sam w sobie jest przecież dołujący) upłynie nam pod znakiem pluchy.

Prognoza pogody nie rozpieszcza. Zaatakują nas ulewne deszcze

Prognoza pogody nie zawsze jest pozytywna, a w naszym klimacie jesienią to raczej te negatywne zdarzają się częściej. Dzisiejszy dzień będzie co prawda ciepły, ale również totalnie niepozbawiony deszczu. Przeciwnie, deszczu będziemy dziś mieli aż nadto. 

Na termometrach pojawi się od 10 stopni Celsjusza w obszarach podgórskich oraz na Pomorzu - do 16 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, południu Podlasia oraz miejscami na Podkarpaciu. 

Towarzyszyć będzie nam duże zachmurzenie, z którego spadną ogromne ilości deszczu. Można stwierdzić spokojnie, że ulewy będą dziś stałym elementem naszej rodzimej aury.

Dla pocieszenia dodać należy, że praktycznie w ogóle nie zaatakuje nas wiatr. Będzie on słaby, ewentualnie umiarkowany. Jedynie na Podkarpaciu stanie się porywisty i osiągać będzie prędkość do 65 km/h. 

Poniedziałek nie ma litości. Pozostaje mieć nadzieję, że wtorek będzie już dla nas łaskawszy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze