18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Upalny Armagedon jest tuż za rogiem. Nadciąga w naszą stronę

13.06.2022  17:39
Koszmarny upał pustoszy USA
Koszmarny upał pustoszy USA Fot: SKphotographer/Shutterstock

Upał to zdecydowanie nie jest wymarzona pogoda dla nikogo. Każdy, kto lubi lato, nie przepada za pieczeniem się na skwarek za życia. Niestety, już teraz za naszym rogiem stoją apokaliptyczne temperatury.

Mieliście nadzieję na spokojne, piękne i harmonijne lato? Niestety, nic bardziej mylnego. Pogoda nie zamierza nas rozpieszczać - w naszą stronę nadchodzą temperatury jak z horroru.

Czerwiec da nam popalić. W kraju będzie gorąco jak w piekle, a wszyscy ci, którzy nie lubią upałów powinni pomyśleć nad poszukaniem jakiegoś sensownego, chłodnego schronienia. Będzie tak ciepło, że aż niebezpiecznie.

Koszmarny upał pustoszy USA

O zagrożeniu, które wkrótce ogarnie cały świat, już teraz ostrzegają Stany Zjednoczone. Amerykańska telewizja CNN zapowiada falę morderczych upałów, które zagrożą aż 230 milionom ludzi. Temperatura w nadciągającym tygodniu ma sięgnąć na południu USA nawet 37,7 stopnia Celsjusza. National Weather Service ostrzega - wyjątkowe połączenie upału i wilgoci przyniesie prawdziwe niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

Rekordy powoli już zaczynają padać w Dolinie Śmierci. Teraz wielki alert pogodowy w USA sprawia, że wielu z nas zastanawia się nad przyszłością świata. Czy katastrofa klimatyczna rozpoczyna się już teraz? 

Telewizja CNN ostrzega, że nawet 70 proc. ludności południowej części USA zmierzy się w tym tygodniu z ogromnym skwarem. 11 czerwca, czyli w sobotę, w Dolinie Śmierci było 122 stopni (50 stopni Celsjusza) w skali Fahrenheita, a zatem o 1 stopień więcej, niż wynosił dotychczasowy rekord dla dnia 11 czerwca i tego konkretnego miejsca na świecie. 

Myślicie, że nas też dopadnie takie piekło na ziemi?