18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Te upały to przegięcie pały

Nadciaga SUPER UPAŁ. Polacy usmażą się jak frytki!

Wojciech Kozicki
28.07.2020  12:34
Polska trafi do piekła - nadciąga morderczy upał
Polska trafi do piekła - nadciąga morderczy upał Fot: Pixabay/Moim Okiem. Basia Rasielewska

Pogoda szaleje, nadciągają zabójcze upały. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiaj będzie tak gorąco, że aż niebezpiecznie. Nadciąga fala morderczego gorąca znad Hiszpanii!

Lato w pełni, a temperatura rośnie. Jak podaje IMGW na swojej stronie internetowej, już dzisiaj termometry w wielu regionach Polski pokażą grubo ponad 30 stopni Celsjusza. Apogeum meteo-piekła rozegra się na południu i zachodnie kraju.

Mordercze upały w Polsce

Synoptycy prognozują, że we Wrocławiu i Opolu odnotujemy nawet 33 stopnie. Najniższe wartości prognozowane są dla Wybrzeża i Podlasia. W Koszalinie termometry wskażą maksymalnie 27 stopni, a w Gdańsku i Suwałkach 26 stopni – podaje Gazeta.pl.

IMGW uspokaja, że te upały nie potrwają długo. Jest to raczej „jednodniowy incydent upałowy”, co potwierdził synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

Mało nieszczęść? Czarna seria trwa, a gdy wieczorem zrobi się chłodniej, w Polskę uderzą srogie burze. Chociaż będą lokalne i nieliczne, to będzie charakteryzowała je wysoka intensywność.