18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

********

W końcu białe święta? IDZIE ZIMA!

16.12.2020  12:12
Idzie zima! Prognoza pogody na Boże Narodzenie i Sylwestra
Idzie zima! Prognoza pogody na Boże Narodzenie i Sylwestra Fot: Anna Pasichnyk/Shutterstock

Hu hu ha, zima jeszcze będzie zła! Synoptycy nie mają wątpliwości - nad Polskę nadciągają śnieg i mróz! Czyżby szykowały nam się białe święta?

Zima w Polsce miejscami ciągle się nie pojawiła, w części kraju trwała dotąd zaledwie jeden dzień. Białym puchem trochę dłużej cieszyć się mogli/mogą jedynie mieszkańcy terenów górskich i wschodnich części Polski.

Tymczasem zapowiada się iście zimowa zima, a to znaczy, że popada, przykryje białym puchem i zmrozi nam ziemię. Kiedy możemy spodziewać się takich rewelacji?

Zima w Polsce. Pogoda na święta

W najbliższych dniach, aż do świąt, w Polsce panoszyć się będzie wyż znad Morza Śródziemnego. Będzie pochmurno (więc i szaro) i wilgotno, ale raczej bez opadów. Co więcej, czekają nas temperatury nawet do 10 stopni Celsjusza na plusie!

Później pogoda zacznie się powolutku zmieniać, niestety - nie w święta. Boże Narodzenie znów nie będzie białe, raczej szare i błotne. Na niebie przeważać mają chmury, a termometry pokażą minimum 3 stopnie na plusie na Podlasiu, Mazurach i Podhalu, do 7 stopni na Pomorzu, w Małopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Zima w Sylwestra. Po świętach mróz i śnieg

Nie porzucajcie jednak nadziei! Śnieg spadnie i miejscami posypie się ostro - miedzy Bożym Narodzeniem, a Sylwestrem. Wtedy zaczną zanikać ciepłe fronty znad Atlantyku, a do Polski zawita zima. 27 grudnia wiatr zmieni kierunek i przyniesie nam chłód.

Początkowo pojawią się umiarkowane opady śniegu na Mazowszu, Podlasiu i Suwalszczyźnie, pokrywając ziemię nawet 20-centymetrową warstwą puchu. Odrobinę popada także w Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim. Zmienią się też temperatury - wraz z końcem roku zawita do nas mróz - także w ciągu dnia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej