18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga wicher potępienia!

Dzisiaj znowu wichury w Polsce! Meteokalipsa!

22.10.2021  12:20
Prognoza pogody na piątek:  burze, deszcz i zabójcza prędkość wiatru
Prognoza pogody na piątek: burze, deszcz i zabójcza prędkość wiatru Fot: EASTWAY/REPORTER/East News

Makabryczne wichury w Polsce uderzyły… i wracają! W nocy odnotowano ogromne zniszczenia, przeraża liczba rannych i zabitych, ale może to być dopiero prolog to meteokalipsy. RCB wydało alert dla 9 województw – nadciągają kolejne wichury i zabójcze podmuchy wiatru!

To była tragiczna noc w Polsce. Wichury doprowadziły do przerażającej destrukcji, 4 osoby zginęły, a 13 zostało rannych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informował, że Na Śnieżce w ciągu ostatniej godziny porywy osiągnęły 106 km/h, a w Darłowie 83 km/h. Minionej dobry strażacy interweniowali prawie 10,3 tys. razy w związku z silnym wiatrem. To jednak nie koniec, bo w piątek należy spodziewać się kolejnych wichur, burz i ulew.

Pogoda w piątek: znowu burze i wichury

Kamil Walczak z IMGW, w rozmowie z PAP ostrzegł, że czeka nas „powtórka z czwartku”, choć jest nadzieja, że natężenie wiatru nie będzie aż tak silne. Na Wybrzeżu prędkość wiatru może osiągnąć do 100 kilometrów na godzinę, a w głębi lądu do 70-75 km/h.  Strefa silnych wiatrów zacznie przesuwać się w głąb kraju.

Prognoza pogody na piątek i ostrzeżenia IMGW
Prognoza pogody na piątek i ostrzeżenia IMGW Fot: IMGW

Jak ostrzegają RCB i IMGW, w piątek od zachodu nad Polskę zacznie nasuwać się kolejna zatoka niżowa z opadami deszczu, a wyjątkowo silne podmuchy wiatru spodziewane są  na północnym zachodzie kraju – ostrzega Radio ZET.

Najwięcej deszczu, bo 15 litrów na metr kwadratowy, spadnie jutro na północy. Tam też mogą wystąpić burze. Im dalej na południe, tym prawdopodobieństwo większych opadów będzie malało. Najładniejszą pogodę przewidujemy na południu Polski, gdzie wiatr będzie wiał w porywach do 55-60 km/h i nie powinno padać - zapowiedział Walczak w rozmowie z PAP.

Jak zapowiada rmf24.pl, zdecydowana poprawa pogody nastąpi dopiero w niedzielę.

Czytaj także