18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WIELKA FALA UPAŁOWEJ GROZY. Pogoda nas zabija

07.07.2022  17:34
Wracają tropikalne upały
Wracają tropikalne upały Fot: Antonio Guillem/Shutterstock

Liczyliście na to, że fala upałów już się skończyła? Oczywiście, chwilowo daje nam odpocząć, ale ten stan rzeczy nie utrzyma się zbyt długo. Gotowi na mocne uderzenie ciepła? Jak donosi Wirtualna Polska - wkrótce znów zaznamy skwaru.

Wirtualna Polska w swojej prognozie pogody nie pozostawia nam wątpliwości. Wielka fala upałów znowu nadchodzi. Dopiero co odetchnęliśmy chłodniejszym powietrzem, a znowu będziemy musieli się przygotować na mocne uderzenie lata. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na ten szok termiczny.

No cóż, chociaż po ubiegłotygodniowych upałach, temperatury w całym kraju spadły poniżej 30 stopni Celsjusza, to taki moment lata nie potrwa zbyt długo. Skwar może wrócić już za kilka dni i poważnie da o sobie znać. Przypominamy, że w wysokich temperaturach musimy o siebie szczególnie zadbać.

Wracają tropikalne upały

W drugiej połowie lipca - między 17. a 21. dniem tego letniego miesiąca - powrócą rekordowo wysokie temperatury. Taka sytuacja ma potrwać kilka dni i z całą mocną przypomnieć nam, czy jest prawdziwe lato.

Za gwałtowny i stanowczy wzrost temperatury w kraju będzie odpowiadało powietrze, jakie wkroczy znad Afryki i Półwyspu Iberyjskiego. Tropikalne temperatury znowu przebiją granicę 30 stopni Celsjusza.

Z gorącymi masami powietrza bywa tak, że jak już wleją się nad kontynent europejski, to potrafią uformować "czapę gorąca" na długo. To znak naszych czasów

- mówi synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Oczywiście, w takiej sytuacji wzrośnie również burzowe zagrożenie. Musimy przypomnieć sobie wszystkie sposoby na przetrwanie upałów i czerpać z nich garściami w najbliższych dniach.

Czytaj także