18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie biało!

WIOSNA ODWOŁANA. Wraca siarczysty mróz i śnieg

01.03.2022  15:24
Zima wraca do Polski
Zima wraca do Polski Fot: Tainar/Shutterstock

Po wyjątkowo ciepłym lutym czeka nas niespodziewanie chłodny marzec. Według najnowszych prognoz zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a przed nami spore spadki temperatur oraz deszcz ze śniegiem i śnieg. Prawdziwej wiosny na horyzoncie jeszcze nie widać.

Pierwsza dekada marca zdecydowanie nie będzie nas rozpieszczać. Wszystko za sprawą zmiany cyrkulacji powietrza nad Europą, która sprawiła, że nad Starym Kontynentem rozrastają się wyże przynoszące słoneczną, ale też dużo chłodniejszą pogodę.

Do środy na terenie całego kraju będzie dużo słońca oraz temperatura w okolicach 0 st. Nocami termometry będą wskazywały do kilku stopni na minusie. Druga połowa tygodnia będzie wiązała się ze sporymi zmianami.

Od czwartku w kraju pojawi się więcej chmur, zapowiadane są także przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Najwięcej białego puchu pojawi się na wschodzie oraz południu. Temperatura nocami może spaść do -5 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich do -10 st.

Po niedzieli pogoda będzie wyjątkowo zmienna. Nie zobaczymy jednak wiosny, a nadchodzące zmiany pogodowe można określić jako przeplatanki słońca z gęstymi chmurami niosącymi opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. W górach zawita natomiast prawdziwa, zima z siarczystym mrozem, nocą nawet do -15 stopni Celsjusza.

Kiedy będzie wiosna?

Prognozy przewidują, że druga połowa marca będzie dużo cieplejsza, a termometry wskażą nawet do 15 stopni Celsjusza. Pojawią się też opady deszczu, choć najczęściej przeważać będzie bezchmurna, słoneczna pogoda.

Zapowiadane ocieplenie prawdopodobnie będzie krótkotrwałe, a niskimi temperaturami i śniegiem zaskoczy nas nawet kwiecień. Na nadejście prawdziwej wiosny jeszcze trochę poczekamy.