18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie pięknie

WIOSNA już nadchodzi! Wiemy, kiedy się ociepli

13.02.2021  17:51
Wiosna już w marcu
Wiosna już w marcu Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Wiosna już zbliża się wielkimi krokami. Chociaż za oknami widzimy coś zupełnie innego, to już niedługo rozpocznie się najpiękniejsza pora roku. Synoptycy wiedzą doskonale, w którym momencie pożegnamy zimę.

Wiosna nie jest już wcale tak odległa, chociaż na razie to zima ma nas w swoich szponach. Na szczęście synoptycy wiedzą już, że cieplejsza pora roku czai się całkiem blisko nas. Kiedy ucieszymy się ze słońca i odetchniemy pełną piersią?

Synoptycy z IMGW postanowili odpowiedzieć na palące pytanie: "Czy w marcu będzie wiosna?". Przygotowane przez nich prognozy pogody jasno określają, że właśnie już w marcu czeka nas wyraźne ocieplenie - w zakresie temperatury minimalnej i maksymalnej. W drugiej połowie marca będzie już na pewno bardzo ciepło.

Wiosna już tuż, tuż

Na razie Polskę skuwają srogie mrozy, ale już wkrótce termometry pokażą nam wartości znacznie powyżej zera. Tymczasem nie możemy się spodziewać ocieplenia w lutym. Cały ten miesiąc będzie biały i mroźny.

Fakt, że będzie biało i mroźnie nie dziwi już chyba nikogo, natomiast w drugiej dekadzie lutego (11-20 luty) modele WRF-CFS jak i WRF-GFS, pomimo różnic wynikających ze specyfiki samych modeli, generalnie rysują stopniowe (w ciągu kilku dni) przesuwanie się strefy niskiej temperatury powietrza w kierunku północno-wschodnim. Druga część tej dekady powinna być wyraźnie cieplejsza, z możliwością wystąpienia maksymalnej temperatury powietrza w okolicach 0°C (głównie zachodnia i południowo-zachodnia część kraju)

- informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jesteście gotowi na polską zmianę klimatyczną?

Czytaj także
Przeczytaj więcej