18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

latokalipsa

WRACAJĄ ZABÓJCZE UPAŁY I SROGIE BURZE. Możliwe trąby powietrzne

05.07.2021  14:03
Wracają zabójcze upały i srogie burze
Wracają zabójcze upały i srogie burze Fot: Naganath R/Shutterstock

Koszmar z ostatniego tygodnia niestety ma szansę znów się powtórzyć. Polaków czekają podtopienia, pozrywane dachy, powalone drzewa. Będzie podwójnie niebezpiecznie, bo poza gwałtownymi burzami zagrażać nam będą też bardzo wysokie temperatury.

Chwila oddechu i znowu! Do Polski wracają potężne upały - już od wtorku zacznie robić się gorąco, a miejscami odnotujemy temperatury nawet w okolicach 35 stopni Celsjusza. Żar lejący się z nieba przecinać będzie lejący się z nieba deszcz, sypiący grad i ciskające pioruny. Synoptycy przewidują także powstawanie trąb powietrznych.

Przedsmak upałów dostaniemy we wtorek - wtedy na termometrach odnotujemy od 25 do 30 stopni Celsjusza. W większości kraju będzie już pogodnie i poczujemy pełnię lata. W środę pogoda znów się zmieni - na zachodzie i północnym zachodzie przyjdą chmury i deszcze oraz chłodek - będzie mniej niż 20 stopni Celsjusza. Całą resztę Polski zaleje jednak słońce i miejscowe upały z nawet 34 kreskami na plusie!

Gwałtowne burze pod koniec tygodnia

Czwartek i kolejne dni to już upał w calutkim kraju i niestety powrót gwałtownych, niebezpiecznych wyładowań. Przez Polskę przelewać się będą potężne burze z ulewnym deszczem i bardzo silnym wiatrem. Znów mogą tworzyć się superkomórki burzowe z kilkucentymetrowym gradem, a także trąby powietrzne.

Burze pojawiać się mają zarówno w dzień jak i w nocy, a ich natężenie będzie bardzo różne - od pojedynczych komórek, po wielkie układy burzowe. Synoptycy ostrzegają też, że pod koniec tygodnia nawiedzą nas iście tropikalne noce - w najchłodniejszej części doby temperatury utrzymywać się będą powyżej 20 stopni Celsjusza.

Upały i potężne burze znów w Polsce

logo Tu się dzieje