18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Weekend grozy

Wielka ŚNIEŻYCA sparaliżuje polskie miasto

26.11.2021  10:15
Śnieżyce w Warszawie
Śnieżyce w Warszawie Fot: KFP/REPORTER

Wielka śnieżyca już w najbliższy weekend dosłownie sparaliżuje Warszawę. Mamy nadzieję, że mieszkańcy tego miasta są realnie gotowi na atak srogiej zimy.

Zima, zima, zima wszędzie. Już w najbliższych dniach biały puch otoczy nas zewsząd. W niektórych miejscach Polski będzie po prostu pięknie, a w innych niebezpiecznie. Tym razem szczególnie mocno oberwie Warszawa.

W stolicy kraju zaatakują bowiem wielkie śnieżyce, które mogą doprowadzić do paraliżu miasta. Front atmosferyczny, który nadciągnie najpierw nad południe, a potem zaśnieży pół Polski — dotrze w weekend do Warszawy.

Śnieżyce sparaliżują Warszawę

Silne opady białego puchu prognozowane są na całym Mazowszu. To, że wciąż trwa kalendarzowa jesień, najwyraźniej nic nie znaczy. Kontrole nad naszym światem oficjalnie przejmuje sroga zima.

Drogowcy nie chcą tradycyjnie dać się zaskoczyć i już zbroją się do walki z szalejącym żywiołem: szykują piaskarki i przygotowują piasek z solą do sypania nim ulic. 

Nawet 411 pługów i posypywarek gotowych do akcji, całodobowa analiza danych pogodowych i kontrola stanu nawierzchni dróg. Dla służb oczyszczania miasta sezon zimowy już trwa 

- przekazał stołeczny ratusz.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Mazowsze nadciągnie w weekend front ze śniegowymi chmurami. Sypiące się z nich białe płatki mogą utworzyć nawet 15 cm pokrywę śnieżną.

Czytaj także
Przeczytaj więcej