18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany pogodowe

Weekend rozniesiony przez ANTYCYKLON

07.10.2022  17:54
Mobilny antycyklon na weekend w Polsce
Mobilny antycyklon na weekend w Polsce Fot: sang woon/Shutterstock

Pogoda w Polsce jest wyjątkowo kapryśna i często zmienia się z godziny na godzinę. Antycyklon, który dotrze w weekend do naszego kraju, zdecydowanie to pokaże.

Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nic dziwnego, że każdego dnia docierają do nas coraz to nowe prognozy. Czasem aura zmienia się dosłownie z godziny na godzinę.

Aktualnie pogoda w Polsce zmieni się na skutek wyżu Ulrich. Antycyklon, który przesunął się nad nasz kraj, zapewni w piątek piękną aurę. W sobotę będzie pochmurno i może spaść deszcz, ale już w niedzielę do Polski dotrze kolejny front. Będzie słonecznie, ale chłodniej.

Mobilny antycyklon w Polsce

Wyż Ulrich to tzn. mobilny antycyklon. Początkowo przynosił on do Polski mgły, które zgodnie z ostrzeżeniami IMGW mogły ograniczać widoczność do 100 metrów. Teraz jednak wiele się zmieni i znów zaznamy piękna jesieni, chociaż w niedziele okraszonego chłodem. Jedynym dniem z gorszą aurą będzie sobota.

Po południu blisko południowych granic kraju przemieszczać powinien się płytki niż. Prawdopodobnie przyniesie on opady deszczu w regionach południowych kraju w sobotę po południu i w nocy z niedzieli na poniedziałek

- informuje portal Fani Pogody.

Jeśli mieliście jakieś plany na weekend to w towarzystwie parasolki śmiało można je dalej realizować.

Czytaj także