Złe wieści

Wichury obejmą całą Polskę. Pogoda nie napawa optymizmem

03.02.2020  07:38
Wichury obejmą całą Polskę. Pogoda nie napawa optymizmem
Wichury obejmą całą Polskę. Pogoda nie napawa optymizmem Fot: EAST NEWS

Pogoda nie ma dla nas najlepszych wieści. Wichury obejmą cały kraj i nie będą miały litości. Jesteśmy bardzo daleko od sielankowej wiosny.

Pogoda nie przyniosła nam zimy. Jeden dzień opadów śniegu to za mało, by mówić o prawdziwej, mroźniej porze roku, która umożliwia nam harce na sankach i "jabłuszkach".

Niestety, mimo tego, że nie nadszedł śnieg i zawierucha - to pięknej, sielankowej wiosny również nie ma co się spodziewać. Przed nami niebezpieczne wichury i przejmujący chłód.

Wichury, spadek temperatury i brak zimy

Jakby tego było mało, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla czterech województw. Daje nam to do myślenia, że sytuacja jest naprawdę poważna. 

Ostrzeżenia obejmują województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. W niektórych miejscach, wiatr może pędzić nawet z prędkością 65 km/h, lokalnie na Pogórzu Karpackim do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W górach zaś jego porywy mogą dojść nawet do 110 km/h lub 130 km/h.

Nie możemy się spodziewać mrozów, które powinny mieć miejsce w lutym, ale za to nadejdą chłody. Najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza. Najcieplej zaś we Wrocławiu i Opolu, gdzie termometry wskazują nawet 9 stopni Celsjusza.

Trzeba przyznać, że ciężko jest się przyzwyczaić do takiej wersji tej pory roku. 

Przeczytaj więcej
Komentarze