18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące prognozy!

Wiemy jaka będzie zima! „La Nina” nadciąga!

Wojciech Kozicki
06.09.2021  20:48
Są prognozy pogody na zimę. Czy będzie śnieg w Boże Narodzenie?
Są prognozy pogody na zimę. Czy będzie śnieg w Boże Narodzenie? Fot: Jeff Schultz/EAST NEWS

Długoterminowa prognoza pogody i pierwsze informacje, jak będzie wyglądała zima 2021/2022. Lepiej szykujcie puchowe kurtki i czapki, bo zapowiada się naprawdę mroźnie i śnieżnie. Wszystko za sprawą zjawiska „La Nina”.

Jaka będzie zima 2021/2022? Zgodnie z nowymi prognozami długoterminowymi, grudzień będzie znacznie chłodniejszy, niż w poprzednich latach. Prawdopodobnie spadnie też znacznie więcej śniegu. To efekt zjawiska określanego jako „La Nina”.

Prognoza pogody na zimę. Będzie śnieg w Boże Narodzenie?

Ciepła zima? Nie w tym roku. W tym roku w Boże Narodzenie będzie zimno i sypnie śniegiem. Synoptycy skupieni wokół portalu fanipogody.pl prognozują chłodny grudzień, a temperatura ulegnie znacznemu obniżeniu już na początku zimy.

Co ciekawe, synoptycy zapowiadają, że chociaż w grudniu będzie zimniej, to w styczniu i lutym zrobi się zaskakująco ciepło. To oznacza, że możemy spodziewać się niżów znad Atlantyku, oznaczających intensywne opady śniegu i „dynamiczną pogodę”. Co więcej, „czekają nas okresy z silnym mrozem i spływem arktycznych mas powietrza do naszego regionu”.

Ubiegły początek zimy był cieplejszy od lat referencyjnych (1991-2020 - red.) o ponad 2 stopnie Celsjusza. Wygląda na to, że styczeń wg. prognoz długoterminowych będzie cieplejszy niż norma wieloletnia. Pogoda na zimę powinna przynieść nam w tym roku śnieżne okresy na początku nowego roku kalendarzowego – informują Fani Pogody.

Zjawisko „La Nina” ma być tej zimy bardzo intensywne. Synoptycy zapowiadają, że temperatura na półkuli północnej będzie znacznie niższa, niż rok temu.

Pojawią się okresy z dodatnią anomalią temperatury. Widać jednak, że wir polarny ma tendencję do zapewnienia nam zimy jaką pamiętamy z lat dzieciństwa. Mróz okresami może być bardzo silny, choć pobicie rekordów z ubiegłego roku może być trudne – czytamy na fanipogody.pl.