18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Za chwilę zima!

Wiemy kiedy spadnie śnieg! Nowa prognoza!

Wojciech Kozicki
12.10.2022  21:26
Wiemy kiedy spadnie śnieg! Nowa prognoza pogody
Wiemy kiedy spadnie śnieg! Nowa prognoza pogody Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Długoterminowa prognoza pogody i atak zimy w Polsce. Synoptycy podali datę i okazuje się, że pierwszy śnieg w 2022 roku może spaść już w listopadzie. Czy to będzie ostateczny początek zimy 2022/2023?

Synoptycy zapowiedzieli pierwszy śnieg w Polsce! Jak prognozują IMGW i portal Dobra Pogoda, pierwszego śniegu możemy spodziewać się najprawdopodobniej już w drugiej połowie listopada. Jeśli chodzi o temperatury, listopad będzie mieścił się w normie wieloletniej i prognozowane są przymrozki.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Początek zimy w listopadzie

Portal Dobra Pogoda zapowiada, że listopad może naprzemiennie serwować nam przymrozki z cieplejszymi okresami. Dominować będzie jednak chłodne powietrze napływające z północy. To właśnie te „nurkujące ośrodki niżowe” mają odpowiadać za pierwsze opady śniegu w 2022 roku. Niestety, synoptycy nie są w stanie określić dokładnej daty co do dnia. Jak pamiętamy jednak z lat poprzednich, pierwsze zimowe dni przypadały zazwyczaj na drugą połowę lub koniec listopada. 

W ostatnich latach zimy były łagodniejsze, ale pierwsze opady śniegu pojawiały się już w listopadzie. Taki scenariusz możliwy jest również w tym roku. Według portalu Dobrapogoda24.pl w nadchodzącym miesiącu możemy spodziewać się chłodniejszych okresów, które będą poprzedzały cieplejsze dni z temperaturą na poziomie co najmniej kilkunastu stopni Celsjusza – wyjaśnia Radio ZET.

Cieplej zrobi się za to w grudniu. Amerykański model CFS zapowiada w Polsce średnią temperaturę ponad normę. Jest to jednak bardzo orientacyjna prognoza długoterminowa.

Czytaj także