18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mróz morderca nie ma serca

Wiemy kiedy spadnie śnieg. Nadciąga zimokalipsa!

14.09.2019  14:40
Zima 2019/2020 - kiedy mrozy i pierwszy śnieg?
Zima 2019/2020 - kiedy mrozy i pierwszy śnieg? Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

To koniec, upalne lato w Polsce już nie wróci, czas szykować się na ochłodzenie. Zima 2019/2020 zapowiada się wyjątkowo mroźnie, a do tego wiadomo już, kiedy może spaść pierwszy śnieg. Oto pierwsza długoterminowa prognoza pogody na zimę.

Prognoza pogody na następne miesiące to niezbyt dobre wiadomości. Jesień zapowiada się spokojnie, bo jak podaje amerykański portal AccuWeather, jeszcze w październiku trafią się dni, gdy temperatura wyniesie nawet 20 stopni Celsjusza. Pod koniec miesiąca zaczną się jednak ostre przymrozki. „Dziennik Wschodni” pisze, że już w listopadzie temperatura spadnie do 6 stopni Celsjusza i trzeba się będzie szykować na atak zimy.

Zima 2019/2020 i pierwszy śnieg w Polsce

Grudzień zapowiada się śnieżnie i deszczowo, a zima będzie nieprzyjemna za sprawą ostrych mrozów, które uderzą w Polskę w styczniu. Pierwszy śnieg ma spaść w drugim tygodniu grudnia.

Szykujcie się na zabójcze mrozy. Serwisy pogodowe podają, że wschodnia Europa będzie pod wpływem mroźnego powietrza znad Syberii od stycznia do lutego. Wspomniany amerykański portal pisze m.in. o „atakach syberyjskiej zimy w Europie”.  Jednak Meteorolodzy z Silver Spring w stanie Maryland twierdzą, że zima będzie jednak krótka i ciepła.

Pozostaje już tylko czekać aż do akcji wkroczy jasnowidz Krzysztof Jackowski i spojrzy w przyszłość, by przewidzieć prognozę pogody. Jak zawsze bezbłędnie przepowie, że nadejdzie zima i spadnie śnieg?

Czytaj także
Przeczytaj więcej