18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec psot, idzie ziąb

Wir polarny, śnieżyce i -20 stopni. Nadciąga zimowa masakra

13.11.2019  21:42
Wir polarny, śnieżyce  i -20 stopni. Nadciąga zimowa masakra
Wir polarny, śnieżyce i -20 stopni. Nadciąga zimowa masakra Fot: Shutterstock

Nad Arktyką formuje się wir polarny, który już wkrótce może przynieść Polsce gwałtowną zmianę pogody i bardzo mroźną, śnieżną zimę. Jeśli prognozy synoptyków się sprawdzą, naprawdę zimno będzie u nas już pod koniec listopada.

Zima zagląda do nas na razie dość niewinnie, co raz przynosząc opady śniegu (głównie niewielkie) i obniżki temperatur. Choć to już połowa listopada, nadal nie było jeszcze mrozów i prawdziwego przedsmaku zimy. Ale to już za chwilę się zmieni.

Jak bowiem alarmują synoptycy, nad Arktyką formuje się bardzo zimny wir polarny. Jest ogromny - większego nie widziano od 40 lat - informuje TVP Info.

Prawdziwa zima

Co to oznacza? Już wcześniej zapowiadano nam w Polsce zimę trzydziestolecia. Teraz wygląda na to, że mrozy i śnieg przyjdą do nas już za kilka/kilkanaście dni. Pod koniec listopada front znad Arktyki przesunie się nad Polskę i zafunduje nam nagłą, mrożącą zmianę pogody.

Temperatury pójdą ostro w dół, Polskę skuje lodem, a termometry wskazywać będą nawet -20 stopni Celsjusza. Zanim jednak temperatury drastycznie spadną, przez kraj przejdą fale intensywnych opadów śniegu.

 Najzimniej będzie nocami i nad ranem, ale mróz utrzymywał isę będzie także w ciągu dnia. Najsilniej skutki syberyjskich mrozów odczują mieszkańcy wschodnich części Polski.

Przeczytaj więcej
Komentarze