18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to już nie są żarty

Wir polarny zaatakuje Polskę. Zasypie nas śniegiem i ostro zmrozi

21.11.2019  15:15
Wir polarny zaatakuje Polskę. Zasypie nas śniegiem i ostro zmrozi
Wir polarny zaatakuje Polskę. Zasypie nas śniegiem i ostro zmrozi Fot: Pixabay

Zima nadciąga naprawdę. Jeszcze tydzień i zacznie się białe szaleństwo. Śnieg to nie wszystko, będzie też bardzo mroźno.

Zima trzydziestolecia? Drastyczna zmiana pogody na przełomie listopada i grudnia? Nagły spadek temperatur? O tym, że pogoda może się już za chwilę mocno pogorszyć, wspominaliśmy w ostatnim czasie dość często, jednak zimy ani widu, ani słychu. A jednak, według najnowszych doniesień synoptyków, wszystkie te ostrzeżenia niemal na 100 procent są prawdziwe!

Już wcześniej wspominaliśmy, że nad Arktyką tworzy się wir polarny, którego skutki odczujemy w Polsce. Wir się utworzył, ba, nawet nie jeden, a kilka, i już za chwilę poczujemy to na własnej skórze.

Drastyczna zmiana na przełomie miesięcy

Temperatury już spadają, jednak ciągle utrzymują się powyżej zera. W piątek w ciągu dnia na wschodzie Polski będzie już tylko 1 stopień (na zachodzie, dla kontrastu, nawet 12-13). W kolejnych dniach temperatury spadną już w całym kraju i otrzymywać się będą w granicach 5 stopni w ciągu dnia. W nocy możliwe będą zaś przymrozki - na wschodzie nawet do kilku stopni poniżej zera.

Ale to, na co czekamy w tej chwili najbardziej, to prawdziwa zima. A ta przyjść ma do nas już na początku grudnia. Krążące nad Arktyką wiry polarne zostaną wypchnięte na południe i przykryją cześć Europy - w tym Polskę. A to oznacza srogą, prawdziwie zimną (temperatura spadnie ostro poniżej zera), mocno śnieżną zimę.

Przeczytaj więcej
Komentarze