18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra jazda

Koszmarna śnieżyca w kraju! Pierwszy, niespodziewany atak zimy

07.12.2020  11:03
Włochy zaatakowane przez śnieżycę
Włochy zaatakowane przez śnieżycę Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Włochy nie są przyzwyczajone do mocnych ataków zimy. Tym razem cały kraj musiał się zmierzyć z ogromną, niespodziewaną śnieżycą. Grudzień postanowił dać się im we znaki.

Włochy nie przechodziły w ostatnim czasie najlepszego okresu. Pandemia koronawirusa odcisnęła mocne piętno na tym kraju, a grudzień dołożył swoje trzy grosze. Cały północny region kraju został mocno zasypany śniegiem. Śnieżyca przyniosła nawet od 80 do 140 cm tych opadów.

Włochy: Śnieżyca sparaliżowała kraj

Włosi nie są przyzwyczajeni do tak srogich zim. Nic dziwnego, że atak chłodu sparaliżował cały kraj. W tych regionach Włoch, w których nie wystąpiły śnieżyce - pojawiły się ogromne ulewy. W ich wyniku mieszkańcy regionu zmagają się z lokalnymi powodziami.

Dodatkowo w wyniku śnieżycy zupełnie nieprzejezdna jest przełęcz Brenner na granicy Włoch z Austrią. Najtrudniejsza sytuacja związana z opadami śniegu jest zdecydowanie w całej Górnej Adydze na północy kraju. Opadom śniegu towarzyszy tam lodowaty, porywisty wiatr.

Opady śniegu przyniosły także liczne awarie. Docierają do nas informacje, że aż 10 tysięcy gospodarstw domowych zostało tam bez prądu. Sytuacja jest na tyle poważna, że Miejscowa Obrona Cywilna zaapelowała do ludności, by ograniczyła wszelkie podróże. 

Żywimy nadzieję, że Włochy szybko uporają się z tym zimowym problemem.