18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec tego dobrego!

Wraca fala PIEKIELNEGO GORĄCA! Pogoda znów oszaleje

Bartłomiej Ciepielewski
21.07.2021  08:15
Upały wracają do Polski
Upały wracają do Polski Fot: AJR_photo/Shutterstock

Od kilku dni możemy odpocząć od zabójczych, ponad 30-stopniowych upałów. Niestety, niebawem powraca fala piekielnego gorąca, której będą towarzyszyły gwałtowne i niebezpieczne zjawiska pogodowe. Było miło, ale się skończyło?

Słupki rtęci zaczną szybować w górę już od najbliższego piątku, a pierwsze 30-stopniowe upały odczujemy w sobotę. Jak informuje IMGW, do Polski dotrze niezwykle gorące powietrze zwrotnikowe.

Fala upałów wraca do Polski

W najbliższy weekend na lepszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy wschodniej części Polski. Według prognoz tam niebo będzie bezchmurne, a temperatura znośna, do 26 stopni Celsjusza. Gorzej sytuacja prezentuje się na zachodzie, gdzie słupki rtęci pokażą nawet 31 stopni. Dodatkowo synoptycy przewidują obfite opady deszczu, a także burze z gradem i porywistym wiatrem.

Według portalu twojapogoda.pl nadchodząca fala gorąca będzie nieco inna niż poprzednie. Tym razem termometry nie pokażą więcej niż 31 stopni, a wysokie temperatury utrzymają się o wiele krócej. Dobrą wiadomością jest również to, że największe upały obejmą jedynie niektóre regiony.

Zanim gorące masy powietrza rozgoszczą się nad Polską, czeka nas chwila wytchnienia. W czwartek za niższą temperaturę, wynoszącą od 21 do 24 stopni Celsjusza odpowiadać będzie chłodne powietrze polarnomorskie. Ulgę przyniosą także noce, z temperaturą poniżej 14 stopni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej