18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie rekord?

WRACAJĄ PIEKIELNE UPAŁY! Nawet 50 stopni Celsjusza!

27.06.2021  15:25
Upały wracają do Polski
Upały wracają do Polski Fot: AJR_photo/Shutterstock

Po zaledwie kilku dniach wytchnienia termometry znowu oszaleją! Fala potężnych upałów zalewa Bliski Wschód, gdzie temperatura przekroczy 50 stopni Celsjusza. "Bomba ciepła" powróci także do Polski.

Wreszcie po kilku dniach piekielnej męczarni wszyscy Polacy mogą odetchnąć z ulgą. Ponad trzydziestostopniowe upały chwilowo odpłynęły z kraju. Niestety, to jeszcze nie koniec...

Upały wracają do Polski

Po gwałtownych burzach i gradobiciach pogoda w kraju nieco się uspokoiła. Pierwszy weekend wakacji spędzimy przy ciepłej, ale nie upalnej pogodzie. Prognozy wskazują, że na terenie całego kraju termometry pokażą około 23-25 stopni w dzień oraz 12-15 w nocy. Jak ostrzega IMGW, ochłodzenie to chwilowa sytuacja, a fala upałów powróci już w przyszłym tygodniu.

Niestety, w przyszłym tygodniu napłynie do nas znowu dosyć niespokojne powietrze.  Termometry pokażą 29 stopni w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Natomiast już we wtorek wkroczy nad Polskę temperatura przekraczająca 30, a nawet 32 stopnie Celsjusza - poinformował synoptyk Grzegorz Walijewski.

Jak informuje portal fanipogody.pl, na przełomie czerwca i lipca ekstremalnie wysokie temperatury zaatakują także południową część Europy. We Włoszech, na południu Hiszpanii oraz na Bałkanach słupki rtęci pokażą ponad 40 stopni.

Jeszcze gorzej będzie na Bliskim Wschodzie, gdzie zaatakuje fala upałów przekraczających 50 stopni Celsjusza. Rekordowe temperatury prognozowane są w Iraku, Kuwejcie oraz Arabii Saudyjskiej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej