18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pogodokalipsa nadciąga

Wracają srogie upały i dantejskie burze! IMGW podnosi ALARM

29.06.2021  08:53
IMGW ostrzega: wracają niebezpieczne burze, nadciągają zabójcze upały
IMGW ostrzega: wracają niebezpieczne burze, nadciągają zabójcze upały Fot: MonoLiza/SHutterstock

Chwila oddechu i wracamy do piekiełka? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - wracają wysokie temperatury i niebezpieczne burze. Czego dokładnie, kiedy i gdzie się spodziewać?

Jak poinformował synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, upały do Polski na powrót zawitają już od wtorku. Niemal w całej Polsce w ciągu dnia dominować będzie słońce, miejscami tylko na południu i zachodzie oraz Suwalszczyźnie na chwilę pojawią się chmury, ale szybko znikną.

Najgoręcej ma być na zachodzie Polski - tam spodziewać się możemy kolejnego wybitnie gorącego dnia.

Pojawią się upały trzydziesto- i więcej stopniowe

- ostrzega synoptyk IMGW.

I choć na Zachodzie we wtorek termometry pokażą ponad 30 stopni, nie wszędzie już dziś wróci spiekota. W centrum będzie jeszcze całkiem znośnie - do 29 kresek na termometrach, a na Podlasiu czy Suwalszczyźnie zaledwie do 23 stopni Celsjusza.

Burze wracają

Zapowiadaliśmy jednak burze... Mateusz Barczyk z IMGW przestrzega - przyjdą, ale po południu, wieczorem i w nocy. Co więcej, lokalnie mają być bardzo silne.

Powinny pojawić się wzdłuż naszej południowej granicy z Czechami i Słowacją oraz na ziemi lubuskiej

- mówi synoptyk.

Burzom towarzyszyć ma ulewny deszcz i bardzo silny wiatr - nawet do 90 km/godz. Co więcej kolejny raz możliwe są superkomórki burzowe, które przyniosą ogromny, nawet kilkucentymetrowy grad.

Czytaj także
Przeczytaj więcej