18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piekielne temperatury

Wybuch ciepła w całej Polsce. Nadciąga fala afrykańskich upałów

Bartłomiej Ciepielewski
14.06.2021  09:06
Piekielne upały dotrą do Polski
Piekielne upały dotrą do Polski Fot: Ed Connor/Shutterstock

Po chłodnym i deszczowym weekendzie temperatura w Polsce zacznie rosnąć w zastraszającym tempie. Synoptycy ostrzegają, że to ostatnia szansa na złapanie oddechu. Jeszcze w tym tygodniu do Polski dotrze bezlitosna fala upałów.

Ostatni weekend przyniósł nam spore ochłodzenie, deszcz oraz porywisty wiatr. Jednak w najbliższych dniach czekają nas ogromne zmiany.

W poniedziałek możemy już liczyć na pierwsze przejaśnienia oraz znaczny wzrost temperatury. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą nawet 25 stopni. Niestety, nadal będzie dość wietrznie. Prawdziwe lato poczujemy już w środę.

Pogodowe piekło w Polsce

Obecnie z falą gorącego, południowego powietrza zmagają się mieszkańcy Hiszpanii, Włoch i południowej Francji. Już za kilka dni afrykańskie upały dotrą także do Polski.

Prawdziwy skwar odczujemy w czwartek, kiedy to nad krajem rozciągnie się masa upalnego powietrza. W większości kraju termometry wskażą około 30 stopni Celsjusza. Jak prognozują synoptycy, najcieplej będzie przy zachodniej granicy. Tam temperatura wzrośnie do 34 stopni. Nieco chłodniej będzie na wschodzie, lecz do soboty upały obejmą całą Polskę.

W tym roku tak gorąco jeszcze nie było. Letnia auta zagości w kraju na długo, zatem warto pomyśleć o wypoczynku nad morzem lub jeziorem. Osobom starszym zaleca się pozostanie w domach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej