18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wow!

Wybuch lata w październiku! POGODA ROZWALI SYSTEM

04.10.2021  09:45
Wybuch lata w października
Wybuch lata w października Fot: Tatyana Soares/Shutterstock

Lato nie powiedziało jeszcze "żegnaj". Już we wtorek Polskę czeka wielki wybuch ciepła. Miejscami może się zrobić naprawdę gorąco.

Myśleliście, że to koniec ciepełka? Nic z tych rzeczy. Matka Natura szykuje nam niespodziankę, po której jeszcze bardziej... zatęsknimy za latem. Oto bowiem w październiku czekają nas iście wakacyjne temperatury. Na termometrach zobaczymy nawet 25 stopni! W cieniu.

Nad Polskę ciągną właśnie dwa różne fronty atmosferyczne, które skumulują się i przyniosą pogodowe zawirowanie. Od wschodu napływa ciepły wyż, z zachodu mokry niż. Dzięki nim już we wtorek obudzimy się w letni, acz jesienny dzień i czerpać będziemy ze słońca i wysokich temperatur.

Wybuch lata w październiku. Bardzo ciepły wtorek

Złe wieści są takie, że wyjątkowo piękną aurą nie będziemy cieszyć się zbyt długo i nie wszędzie uświadczymy takich samych przyjemnostek. Najcieplej będzie na południu kraju. Tu temperatury podniesie ciepły i suchy wiatr halny. Na termometrach mieszkańcy Małopolski i Śląska odnotują nawet 25 stopni Celsjusza.

W pozostałych częściach kraju będzie chłodniej, ale wciąż słonecznie i ciepło. Na zachodzie możemy spodziewać się temperatur w granicach 21 stopni, w centrum 20. Na wchodzie nieco zimniej - 15-18 stopni Celsjusza.

Czytaj także
Przeczytaj więcej